yaşam koçluğu yaşam koçluğu yaşam koçluğu yaşam koçluğu
 
 KİLO KONTROLÜ İÇİN “KOÇLUK”

Kilo neredeyse hepimizin sorunu!
Ya çok kiloluyuz hakikaten,ya da takıntılıyız kilomuz 2-3 kilo fazla diye… Ya da kilo alamayız bir türlü;dayanırız vitaminlere,ek gıdalara,çikolataya,makarnaya… Özetle ağzımıza attığımız ve tadını ancak bir an hissedebildiğimiz lokmalar tüm sağlık sistemimizi etkilediği gibi,kalıcı hasara ve yaşam kalitemizi düşürecek problemlere sebep olabiliyor. Öyleyse tek yapabileceğimiz kilo sorununa olduğu kadar çözümüne de odaklanabilmek…

KİLO KONTROLÜ İÇİN İLK ŞART

Aç kalarak veya tek gıda rejimleriyle verdiğimiz ve aldığımız kiloların,denediğimiz kilo verme metotlarının,estetik kaygısıyla gittiğimiz salonların haddi hesabı yok değil mi?harcadığımız onlarca para ise cabası…. Kilo kontrolü sağlamak için gidilecek ilk adres mutlaka ama mutlaka ya bir endokrin uzmanı ya da bir iç hastalıkları doktoru olmalıdır.Yapılan test ve tetkiklerden sonra doktorunuzun koyduğu teşhisle beslenme uzmanı size özel bir beslenme planı çıkarır ve sıkı takiple ve adım adım kilo vermeye başlarsınız.Spor bilim uzmanı da size gene doktorunuzun önerisi ve tavsiyesiyle hangi sporları ve ne kadar süreyle yapabileceğinizi söyleyecektir.Kondisyonunuz ve hastalıklar ve kilolarınız sizin hangi spor aktivitesi için uygun olduğunuzu belirleyecektir. Bazen sadece yürüyüş verebilir sağlık ekibiniz,lütfen tüm önerileri göz önünde bulundurarak programlarınızı uygulayın. Peki tüm bu değişim ve gelişime ayak uydurabilmek için ne yapmak lazım? Bu sefer kilomuzu kontrol altına alabilecek miyiz? Verdiğimiz kiloları tekrar almadan yaşam kalitemizi nasıl koruyabiliriz?

SAĞLIK KOÇUNUN KİLO KONTROLÜNDE FONKSİYONU

Hayatımız alışkanlıklarımızla devam etmekte…..Kilo ve tüm sağlık problemlerimizde de en önemli olay alışkanlıklarımızı değiştirmekte…Artık genetik testler yapılarak aileden meyilli olabileceğimiz hastalıklar bile belirlenebilmekte…..hastalanmamak ve sağlığımızı hasardan korumak için de eski alışkanlıklarımızı yenileriyle değiştirmemiz gerekmekte….. Alışkanlıklarımızı yenileriyle değiştirmek için bize gerekli yardım elini de bu işle ilgili “koçlar” uzatmaktalar.Koçluk seanslarıyla hem motivasyonumuzu kuvvetlendiririz,hem de “sağlıklı kilo verme eylemimizde” süreklilik sağlamış oluruz.Koç her zaman bize yardım ve desteğe hazırdır ve her zaman seçtiğimiz doğru yolda başarılı olmamız için bize farkındalığımızı kazandırır.

PAHALI BİR ÇALIŞMA DEĞİLDİR

Koçla çalışmak kendinize verebileceğiniz en başarılı eylem ve size özel bir ödüldür.Siz de “koçluk’u” meslek olarak seçmek isterseniz,benim mezun olduğum www.fakocakademi.com ‘dan doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.Sağlığınızdan ödün vermeden kilo vermek için bir koçla yapacağınız çalışma pahalı bir çalışma olmadığı gibi,sonuca daha çabuk ve doğru adımlarla ulaşacağınızdan;sağlıkla tasarruf bile yapabilirsiniz. Şişmanlık denince; Türkiye, Avrupa’da komşumuz Yunanistan ile hemen hemen 1.sırada yer almakta…..dünyada ise 8.sıraya oturmuşuz şişmanlık sıralamasında….artık çocuklarımız bile obez ve biz giderek daha sağlıksız bir nesil yetiştiriyoruz…

HAYDİ ŞİMDİ SİZE UYGUN,SİZİNLE SİZİN İSTEDİĞİNİZ ŞARTLARDA ÇALIŞACAK,KURAL VE SINIR KOYMAYACAK,SİZE SAĞLIKLA KİLO VERME ALIŞKANLIĞI KAZANDIRACAK “KOǔUNUZU ARAYIN. KİLO KONTROLÜNÜZE HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN,PAZARTESİ GEÇ OLABİLİR.

 

Tüm Hakları Saklıdır © Ocak 2007 / İçerik: Su Danışmanlık / Web Tasarım: ezgi.NET